Estetická dermatologie

 • Odstraňování nežádoucích projevů kůže určených jako benigní (nezhoubné) po erudovaném zhodnocení dermatologem

Na kůži jsou mnohdy mateřská znaménka a jiné útvary, která nejsou sice ze zdravotního hlediska nebezpečná a nejedná se o kožní nemoc, ale mohou být v různých partiích obtěžující. Po důkladném vyšetření je možno tyto nežádoucí útvary odborně odtranit. Tyto zákroky jsou prováděny ambulantně. Zákrok je proveden tak, aby po odstranění útvaru vznikly minimální následky ( jizvy, pigmentace a pod.) Odstranění je prováděno  moderními metodami vhodnými pro danou lokalizaci.

 • Poradenství v oblasti léčebné kosmetiky

16bNe každá kosmetika může být být pro Vás vhodná a to vzhledem ke stavu Vaší kůže, její citlivosti, či jiným zdravotním problémům.  V naší ambulanci můžete zakoupit kvalitní kosmetiku, jejíž vhodnost použití bude garantovat lékař. Je možné také prokonzultovat další možnosti použití kosmetiky pro každého pacienta.

 • Chemický peeling

22Chemický peeling je neinvazivní metoda, která se slouží k projasnění a omlazení stárnoucí pleti, vyhlazení jemných vrásek, zjemnění jizev po akné a rozšířených pórů a odstranění pigmentových skvrn. Také příznivě působí na příliš mastnou pokožku. Chemický peeling je rychlý a účinný postup používaný k omlazení a regeneraci pokožky obličeje, krku a dekoltu, ale také na hřbetu rukou a zad chemickou cestou. Chemický peeling je vhodný pro všechny, kdo očekávají rychlé zlepšení vzhledu pleti, zjemnění vrásek a pleti narušené sluncem. Trvá několik minut a používá se při něm peelingová směs různých látek, nejčastěji hydroxy-kyselin.

Chemický peeling prováděný na našem pracovišti  – povrchový a středně hluboký:

 • AHA( alfahydroxykyselina-ovocná kyselina)
 • BHA ( lipohydroxykyselina a kyselina salicylová)
 • Trichloroctová kyselina
 • Korekce vrásek výplňovými materiály

17I s vráskami je možno bojovat. Výplňové materiály aplikujeme přímo pod vrásky, které se pak vypnou a kožní reliéf se remodeluje. Nejčastěji používaným vstřebatelným materiálem je kyselina hyaluronová (KH), která je přirozenou složkou tkání. Při stárnutí se  produkce a její kvalita zmenšuje. Výrobky obsahující KH jsou vysoce kompatibilní, jsou pomalu absorbovány, mají silné hydratační schopnosti. Opakovaná ošetření mají kumulativní efekt a k udržení stavu stačí při následné aplikaci menší množství preparátu. Preparáty se aplikují tenkou jehlou pod vrásku, zákrok je lehce bolestivý a je možno ho zmírnit lokálním anestetikem v krému Nevstřebatelné materiály jsou méně často užívané a jsou na podkladě polyakrylátových gelů, efekt ošetření je permanentní, ale jelikož pokožka stárne nadále, je někdy též nutné aplikaci opakovat.

 • Mezoterapie

23Moderní metoda omlazení pokožky Mikroinjekcemi se do kůže obličeje, krku či dekoltu vstřikuje roztok s kyselinou hyaluronovou a  popřípadě dalšími vitamíny, aminokyseliny a koenzymy. Výsledným efektem je vyrovnání vrásek, jemných nerovností pokožky a celkové omlazení místa, kde je mezoterapie aplikována.

 

 • Léčba zvýšeného pocení (hyperhidróza ) botulotoxinem

24Máte problémy s nadměrným pocením v podpaží ? I tento problém se dnes dá řešit aplikací botulotoxinu. Efekt po terapii se dostaví po třech týdnech, přičemž dojde téměř k zamezení jakéhokoliv pocení. Celá procedura aplikace trvá 20 minut, ale pocení je eliminováno po dobu okolo 6-ti měsíců.

 • Korekce mimických vrásek botulotoxinem

Aplikace botulotoxinu koriguje stah mimických svalů, které vrásky vytvářejí, vráska se eliminuje a kůže se vypne. Jedná se o velmi moderní metodu, která je hojně užívána po celém světě. Je to dnes prakticky nejúčinější metoda, jak bojovat s vráskami a stárnutím pleti. Účinek se odostavuje zhruba do  týdne a vrásky jsou vyhlazeny na dobu 3-6 měsíců. Při pouhých dvou aplikacích ročně tak dosáhnete celkově lepšího vzhledu.

 • Trápí Vás celulitida ? Chcete snížit objem nohou? 

Moderní lymfodrenážní přístroj může má nejen léčebném, ale i kosmetické účinky. Pravidelná lymfodrenáž, popřípadě spojená s lymfomasáží sníží projevy celulitidy. Současně dochází k znatelné redukci objemu končetiny. V každém případě je potřeba před touto procedurou vše prokonzultovat s lékařem, aby se odhalily případné jiné příčiny těchto stavů.

Naše pracoviště je vybaveno dvěma přístroji pro lymfodrenážní terapie.

 • Konzultace před  návštěvou solária spojená s prohlídkou kožního povrchu

I když dnes většina solárií nabízí zářiče šetrné ke kůži ( tzv. biosolária) , nemusí být vždy pravidelné ozařování Vaší kůže bezpečné. Na pokožce můžete mít nebezpečné útvary, které se po ozařování – byť kvalitními solárii –  mohou změnit v závažná onemocnění. Bohužel dnes celkově přibývá zhoubných onemocnění kůže.

 • Kosmetické použití celotělového UV zářiče
 • Prodej léčebné kosmetiky 18amalian